Jump to content

Aktivační zápisy + náběh karty

Častým problémem dlouho vypnuté a nepoužívané skylink karty je problém dekódování programů. Pokud vám, ale fungují programy, které vysílají volně " Například Active, Noe TV, TA3, ČT 24, Šlágr TV apod, ale třeba ČT1, Nova a programy, které potřebují dekódovací kartu píšou například chyba smart karty nebo zakódovaný kanál, stačí vyjmout kartu z příjímače, vypnout napájení, nebo ze sítě, restartovat a nechat nejlépe na programu ČT1, třeba 3 hodiny, až se chytí.

Běžný divák by neměl mít nikdy potřebu dělat reautorizační zápis karty (tz.vyslat žádost, aby na příslušnou kartu byly zaslány instrukce k jejímu provozu) a může sledovat naše programy bez jakéhokoli přerušení.  Podmínkou je, že bude kartu využívat (mít vloženu v zapnutém přijímači naladěném na některý z našich programů) minimálně 3 minuty během 2 týdnů a zároveň minimálně 30 minut během 30 dnů.

Pokud divák kartu neužívá po dobu více než 2 týdny avšak méně než 30 dní, musí čekat na dekódování po dobu maximálně 3 minuty. Pokud divák kartu neužívá po dobu více než 30 dní, musí čekat na dekódování po dobu maximálně 30 minut. Podmínkou ovšem je, že po tuto dobu bude mít přijímač stále zapnutý na jednom z našich programů (např. ČT1) a nebude přepínat mezi programy. Pokud přepíná programy, může se doba čekání výrazně prodloužit.

Pokud divák splnil uvedené podmínky a přesto přijímač s kartou nedekóduje, jedná se o problém buďto na straně přijímací (zpravidla přijímač nepropouští korektně instrukce zasílané na kartu) nebo vysílací (na kartu nejsou zasílány zápisy). Závada na vysílací straně může nastat, je však velmi málo pravděpodobná.

Pro vyloučení závady na přijímací straně stačí kartu zasunout do jiného přijímače, který pracuje korektně, a počkat, zda zápisy na kartu dorazí. Pokud zápisy do 30 minut dorazí, je závada na straně přijímací (přijímač). Pokud zápisy nedorazí, je možno zkusit reautorizační zápis karty. Pokud reautorizační zápis nepomůže, je nutno kontaktovat Skylink. Obecně lze říci, že reautorizační zápis karty problém přijímací strany (špatný průchod instrukcí přijímačem/CAM) neřeší, jen ho odkládá.

Součástí  datového toku, který je vysílaný přes satelit, jsou instrukce podmíněného přístupu, které se zapisují na karty. Instrukce se posílají pro jednotlivé karty cyklicky pořád dokola. Jedná se o různé zápisy s různou trvanlivostí a vysílají se v cyklech s různou periodou.

Zápisy s trvanlivostí 2 týdny se posílají na jednotlivou kartu každé 3 minuty a zápisy s trvanlivostí 30 dnů každých 30 minut. Pokud karta zápisy nepřijímala 3 týdny, vypršel její 2 týdenní zápis, ale dosud nevypršel zápis 30 denní. Po zapnutí přijímače se čeká, dokud nedorazí onen 2 týdenní zápis. Může dorazit za pár sekund nebo až za 3 minuty, podle toho, ve kterém okamžiku zapisovacího cyklu byl přijímač zapnut.

Karty Skylink výměna

 Skylink Výměna M7 - 349 Kč.

Registrace : 1. Zapněte satelitní přijímač s vloženou kartou CryptoWorks. Přepněte na program ČT1 a ověřte, zda funguje.
2. Vyjměte kartu CryptoWorks a vložte kartu Výměna M7. Vyčkejte několik minut, než začne program ČT1 opět fungovat. Kompatibilitu přijímače s kartou ověříte přepínáním na různé programy.
3. Co nejdříve zaregistrujte službu Skylink pro kartu Výměna M7 dle postupu uvedeného v balení karty.
4. V okamžiku registrace se na novou kartu Výměna M7 přenesou všechny programy z původní karty a karta CryptoWorks bude nejpozději do 24 hodin po registraci deaktivována.

Na této kartě již není hrazen servisní poplatek. 

Karty Skylink ICE (Výměna) nefungují ve starších přijímačích

Často se řeší otázky typu bude fungovat karta výměna na mém starším přijímači nebo budu nucen koupit nový. Pokud máte slot CI ,tak stačí zakoupit modul (SKYLINK ready Irdeto). Otázkou je zda se to vyplatí, když karta výměna vyjde na 600 Kč a modul 1000 Kč .

Zde se pokusím pravidelně aktualizovat  seznam přijímačů, u kterých zjistím,že karty nefungují korektně.

ZnačkaModelAktuální stav
MascomMC1100CRTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2006
MascomMC1110CR-CITechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2006
Opticum7500 CWTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2008
OpentelODS 3600 CWTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2008
Opentel1600 CWTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2008
Strong6510Technická podpora ukončena výrobcem v roce 2008
Kaon202 CXTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2007
KaonKSF 230 CXTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2007
KaonKSF 270 CX
ZnačkaModelAktuální stav
HUMAXCR Fox Crypto ONE
HUMAXFOX II

V satelitních přijímačích Topfield TF 6000 CR pracují karty Skylink ICE (Výměna) korektně pouze s nejnovější verzí firmwaru: TF-ECNCR 1.00.86.

K přijímačům TechniSat Digit MF4S (exportní i neexportní verze) a TechniSat DigiPlus STR1 (neexportní verze) byl výrobcem vytvořen nový firmware, který jejich nekompatibilitu s kartami ICE řeší. Aktualizaci můžete provést přímo v přijímačích prostřednictvím satelitu – služba OTA.

Satelit: Astra 19,2° E
Transpondér: 12604
Polarizace: horizontální
Modulace: DVB-S
PID: 1809
Service ID: 12345

zdroj: SKYLINK.cz

31.01.2013

V návaznosti na tiskovou zprávu ze dne 18. 12. 2012 oznamujeme, že dnes dojde k plánovanému ukončení vysílání sportovního televizního kanálu Eurosport (SD) na původní pozici Astra 19,2°E.

Všem uživatelům Skylinku, kteří tak ještě neučinili, připomínáme, že si program Eurosport mohou naladit na nové pozici.

Nové technické parametry pro naladění programu Eurosport (SD)
Satelit:Astra 23,5°E
Kmitočet:11 876 MHz
Polarizace:Horizontální
FEC5/6
Symbolová rychlost:27 500 kS/s
Norma:DVB-S/QPSK
Pilot:OFF

Kanál Eurosport je možné objednat v balíčcích: Mini, Multi, Flexi 7, Kombi, Multi HD, Komplet.

zdroj: www.Skylink.cz

Ukončení možnosti registrace karet CS Link

02.03.2013 16:35

01.03.2013

Provozovatel česko-slovenských satelitních platforem Skylink a CS Link, společnost M7 Group informuje o ukončení možnosti registrace dekódovacích karet CS Link.

Informujeme všechny zákazníky, že dne 31. 3. 2013 dojde k ukončení možnosti registrace všech typů karet CS Link, tzn. včetně karet CS Link typu Irdeto.

zdroj:  www.Skylink.cz

Novinky v programové nabídce Skylink - FOOOR, Eurosport 2 v balíčku Mini, ukončení vysílání CETV

Novinky v programové nabídce Skylink - FOOOR, Eurosport 2 v balíčku Mini, ukončení vysílání CETV

25.02.2013

Provozovatel česko-slovenských satelitních platforem Skylink a CS Link, společnost M7 Group informuje o novinkách v programové nabídce.

Eurosport 2 nově v balíčku Mini
Dne 25. 2. 2013 se sportovní program Eurosport 2 stává nově také součástí nejlevnějšího balíčku programů – Mini. Spolu s nedávno přidanými programy Horor Film a erotickým Private Spice má balíček Mini dnes již 13 programů.

Technické parametry pro naladění programu Eurosport 2
Satelit: Astra 23,5°E
Kmitočet: 12 070 MHz
Polarizace: Horizontální
FEC: 3/4
Symbolová rychlost: 27 500 kS/s
Norma: DVB-S
Pilot: OFF

FOOOR
Dne 25. 2. 2013 od 17:25 začne vysílat nová slovenská televizní stanice FOOOR, která je zaměřena na comedy žánr. Diváci se mohou těšit na zahraniční filmy, sitkomy, komedie, ale i množství pořadů z vlastní produkce.

Zákazníkům Skylinku bude FOOOR dostupný v rámci balíčku základních programů Digital.

Technické parametry pro naladění programu FOOOR
Satelit: Astra 23,5°E
Kmitočet: 11 895 MHz
Polarizace: Vertikální
FEC: 5/6
Symbolová rychlost: 27 500 kS/s
Norma: DVB-S/QPSK
Pilot: OFF

CETV
Dne 22. 2. 2013 bylo oficiálně ukončeno satelitní vysílání slovenské televizní stanice CETV. Všechny diváky tímto informujeme, že se nejedná o technický výpadek na straně Skylinku.